Strešné Okná

36 položiek

Strešné okná zabezpečia v obytnom podkroví dostatok svetla. Presvetľujú priestor a na streche pôsobia veľmi prirodzene. V našej ponuke nájdete pre svoje podkrovie kvalitné okná značky Velux.

Koľko okien potrebujete?
V podkroví je, rovnako ako v iných priestoroch, potrebné zabezpečiť dostatok denného svetla. Počet okien by ste mali riešiť už v štádiu prípravy projektu stavby. Umiestnenie by malo vyhovovať vašim nárokom na množstvo svetla v jednotlivých častiach miestnosti. Niektoré, ako napríklad pracovný stôl, vyžadujú viac svetla a iné menej. Odporúčaný počet okien vypočítate jednoducho: plocha strešných okien by mala byť v pomere ploche miestnosti 1 : 6.

Ako vybrať strešné okná
Strešné okná vyberajte porovnaním niekoľkých parametrov.

Výška osadenia okien — spodný parapet okien by sa mal nachádzať maximálne vo výške 110 – 140 cm. Tento rozmer sa stanovuje tak, aby ste bez ohľadu na to, či sedíte alebo stojíte, videli von oknom. Výške umiestnenia okien potom prispôsobte aj spôsob ich otvárania. Horný okraj okna by mal byť minimálne 200 cm nad podlahou.

Výška okna — výška okna závisí od sklonu strechy. Na strmšej streche vám budú lepšie vyhovovať nižšie strešné okná. Pri miernejšom sklone strechy je potrebné zvoliť dlhšie okná.

Materiál — značka Velux ponúka drevené a tzv. bezúdržbové plastové strešné okná. Pri voľbe materiálu sa riaďte svojím vkusom a tiež typom miestnosti, do ktorej jej okno určené. Do priestorov s vyššou vlhkosťou, ako sú napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa, sú vhodnejšie plastové okná.

Dvojsklo alebo trojsklo — odpoveď na túto otázku vám dajú vaše požiadavky na tepelno-izolačné vlastnosti okna. Pre rodinné domy sa odporúča trojsklo s lepšou tepelnou izoláciou.

Tesniace lemovanie okna — ku každému oknu je potrebné vybrať aj tesniace lemovanie. Vyberajte podľa výšky profilu strešnej krytiny. Lemovanie môžete zakúpiť tiež zateplenom variante

Výrobca:

Zobraziť:
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info