Panel používateľa

typy povrchov u dverí

Fóliované dvere

Fólia je papier ktorý je farebne upravený na žiadaný vzor (imitácia dreva) a po nanesení na podkladový materiál je dodatočne impregnovaný malým množstvom živíc. Je málo odolný voči vode a mechanickému poškodeniu – jeho oderuvzdornosť je obyčajne nízka, ale je dobre tvarovateľný. Treba podoktnúť, že fólií sa vyrába viac kvalitatívnych úrovní, niektoré sú zamerané na nízku cenu, iné na výhodnú vlastnosť fólií - dajú sa s nimi obťahovať aj zložitejšie a zdobnejšie povrchy, čo sa napríklad s laminom nedá urobiť, alebo len niečo. Typicky sa jedná o lišty, vypuklé kazety, vyfrézované ozdoby a podobne.

Plusy:

najnižšia cena
rýchle dodanie cca 2 týždne
široká farebná škála odtieňov
farebná stálosť fólie, nemení odtieň ani po niekoľkých rokoch

Mínusy:

nízka kvalita povrchu kvôli hrúbke fólie – rýchle opotrebenie
dvere nie sú vhodné do vlhkých priestorov (sauny, kúpaliská, plavárne)
dvere nie sú vhodné do extrémne namáhaných priestorov (verejné budovy, kancelárie, ...)

Laminátové dvere, CPL

Laminát – jedná sa o viac vrstiev impregnovaného papiera ktorý je zložený kolmo na seba v smere vlákien. Impregnácia sa vykonáva syntetickými živicami a po nanesení laminátu na podkladový materiál (taktiež je už upravený na požadovaný dezén) je dodatočne impregnovaný živicami, viacnásobným množstvom ako je to u fólií. Z toho vyplýva, zvýšená hrúbka laminátu a zároveň jeho oderuvzdornosť.

​Plusy:

najvyššia kvalita povrchu - najvyššia oderuvzdornosť
najlepšia konštrukcia dverí - najširší drevený rám
najviac typov dverí a farieb
možnosť urobiť atypické dvere na výšku
rôzne typy zárubní
farebná stálosť lamina - nemení odtieň ani po niekoľkých rokoch
najpredávanejšie dvere na Slovensku
dvere sú vhodné aj do extrémne namáhaných priestorov ako verejné budovy, priestory s vysokou frekvenciou ľudí, ...
dvere sú vhodné do vlhkých priestorov (kúpeľne, závodné kuchyne, ...)

Mínusy:
dodacia lehota cca 4 týždne

Dýhované dvere

Dýha – dvere dýhované sú vyrobené priamo z dreva. Dýha sa vyrába z najkvalitnejšieho dreva ( drevo rozdeľujeme do piatich kategórii od najkvalitnejšieho až po palivové, dyha sa vyrába z prírezov triedy jedna a dva. Dýha na viditeľné plochy len z triedy jedna). Dýhu je nutné ošetriť lakom. Dýhu je vhodné zvoliť aj vtedy, keď treba vyrobiť zvláštne výrobky (zložité alebo nezvyčajné atypy), lebo technológia výroby dýhovaných dverí (alebo dverí z masívu) umožňuje najväčšiu variabilnosť.

Plusy:

najkrajšie farebné kombinácie
každé dvere sú unikátne vzhľadom na drevený povrch dverí, ktorý je charakteristický farebnou rôznorodosťou, pestrosťou kresby, hŕč, točivosti

Mínusy:

nižšia tvrdosť povrchu ako pri lamine
vyššia cena
dodacia lehota 6-8 týždnov

dvere s povrchom RAL nástrek

RAL nástrek - pri dverách tohto typu sú dvere konštrukčne ako ostatné typy dverí, avšak na finálny povrch sa aplikuje striekaním farba. touto povrchovou úpravou sa ošetrujú dvere pri požiadavke na špeciálnu farbu napr pri technických miestnostiach alebo pri špeciálnych tvaroch dverí kde by sa  iné povrchy lámali kvôli ostrým záhybom. 

Plusy: 

dvere v tomto vyhotovení majú najširšiu paletu farebného prevedenia vzhľadom na nekonečné množstvo farieb. 

V tejto povrchovej úprave je možné mat aj matný aj lesklý povrch ktorý je čoraž žiadanejší.

dvere majú zhodný odtieň a vždy sa dajú urobiť dvere s rovnakou farbou aj po niekoľkých rokoch nakoľko farba sa dá vždy namiešať . Taktiež je aj relatívne lahká možnosť opravy v prípade lokálnych škrabancov

 

Mínusy: 

vysoká cena vzhľadom na technológiu striekania

dlhší výrobný čas - povačšine 6-7 týždnov od zadania do výroby.

relatívne rýchle opotrebenie a poškriabanie povrchu

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie