konštrukcia dverí

Konštrukcia dverí sa delí na 2 typy: dosková alebo rámová.

Dosková konštrukcia dverí:

Obvodový rám je z masívneho dreva. Vo vnútri tohto rámu sa nachádza výplň podľa požiadavky zákazníka (štandard alebo drevotrieska). Na povrchu sa nachádza HDF doska z finálnou povrchovou úpravou fólia, CPL, RAL, .... Dverný rám zo spodu dverí sa dá v prípade potreby skracovať zo spodnej časti (keď objednávate len dvere a máte zvýšenú podlahu napr. kvôli plavajúcej podlahe alebo dlažbe). U každého výrobcu to je inak vieme Vám poradiť telefonicky.

V prípade, že chcete mať pri tejto konštrukcii aj sklennú alebo doskovú výplň, vyreže sa do plochy najprv otvor, vloží sa výplň a tá sa uchytí z obidvoch strán dverného krídla zasklievacími alebo výplňovými lištami.

výplň dverí: 

voština

voština

dutinková drevotrieska

dutinková drevotrieska

plná drevotrieska (HOMALIGHT)

plná drevotrieska HOMALIGHT

 

Rámová konštrukcia dverí:

pri rámovej konštrukcií dverí sa každá jednotlivá časť dverí (jednotlivý rám) najprv ošetrí finálnou povrchovou úpravou a potom sa všetky spolu pevne zlisujú naraz aj zo sklom alebo výplňou. Výhodou tohto riešenia je plná MDF výplň alebo masívne drevo a teda podstane lepšia stabilita krídla a taktiež aj zvuková izolácia. Dvere v tomto prevední sú tažké hmotnosť cca 35kg pri 80 dverách. V neposlednom rade je dôležitý aj dizajn kde pri tomto riešení niesú zaklievacie lišty. Toto riešenie je vhodné aj ako variant zo sklom pri posuvných dverách do puzdra pri hrúbke múru 100mm.

typy rámov: 

typy rámovej konštrukcie

systém spojenia:

konštrukcia rámových dverí

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info