Panel používateľa

Bezpečnostné Dvere

19 položiek

Bezpečnostné dvere na dom alebo byt, kanceláriu či obchodné priestory chránia váš majetok pred neželanými návštevníkmi. Zároveň by mali spĺňať požiadavky na ochranu v prípade požiaru, ochranu bez hlukom z okolia a únikom tepla z interiéru. V našej ponuke nájdete certifikované bezpečnostné dvere v rôznych triedach bezpečnosti aj dizajnoch.

Trieda bezpečnosti
Bezpečnostné dvere sa delia do niekoľkých tried bezpečnosti, ktoré označujú stupeň zabezpečenia. Pre domácnosti a obchodné priestory je odporúčaným stupňom bezpečnosti 3.

Trieda 1 — základné zabezpečenie, ktoré je možné prekonať s použitím fyzickej sily alebo menších nástrojov.

Trieda 2 — základný stupeň ochrany pred vlámaním. Bezpečnostné dvere triedy 2 znamenajú prekážku, ktorá môže zlodejov odradiť, ak majú na vlámanie málo času alebo nesmú byť hluční. Mali by odolávať približne 15 minút.

Trieda 3 — stupeň zabezpečenia, ktorý chráni majetok vo vyššej miere. Na prekonanie dverí je potrebné náradie a znalosť systému zámku. Ich otvorenie zaberie približne 20 minút.

Trieda 4 — ak hľadáte certifikované bezpečnostné dvere na objekt, v ktorom prechovávate vzácne predmety, potom je vhodný stupeň bezpečnosti 4.

Vyššie stupne bezpečnosti sú určené napríklad pre trezory.

Lacné bezpečnostné dvere
Pokiaľ hľadáte lacné bezpečnostné dvere, zamerajte sa len na certifikované dvere. Budete sa tak môcť spoľahnúť na to, že majú deklarované vlastnosti. V našej ponuke nájdete lacné certifikované dvere za priaznivé ceny v bezpečnostnej triede 2.

Na čo myslieť pri výbere
Pri výbere dverí je potrebné okrem vašich požiadaviek na ochranu proti nežiadúcemu vniknutiu myslieť aj na iné parametre. Zamerajte sa na:

  • Ochranu proti hluku — mala by byť minimálne 37 dB.
  • Ochranu proti požiaru s odolnosťou 30 minút a viac.
  • Rozmery dverí — šírka dverí by mala byť minimálne 80 cm. Pri týchto rozmeroch je možné cez dvere prenášať aj nábytok.
  • Bezpečnostné zárubne.
  • Obvodové tesnenie na ochranu pred únikom tepla.

Výrobca:

Zobraziť:
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie