typy zárubní u dverí

Naši dodávateľia varábaju viac typov zárubní. 

V zásade ich rozdeľujeme podľa druhu materiálu na oceľové zárubne a na drevené zárubne. 

Oceľové zárubne su bud hranaté alebo oblé. Vieme spraviť štandardizované rozmery ale aj zárubne na mieru podľa Vašich potrieb. 

Drevené zárubne delíme na obložkové a na pevné. Obidva typy sa osádzajú až na úplny koniec - po maľovaní a už aj po osadení podláh.

Obložkové zárubne su také ktoré obkladajú múr. Vieme spraviť zárubne s rôznou dlžkou obložky: 63mm, 80mm, 100mm najviac vieme spraviť 120mm.

obložková zárubňa         obložková zárubňa

Každý výrobca vie urobiť obložkové zárubne na rôzne hrúbky múrov. Od určitej hrúbky múru sa ale zárubne spájajú (každý výrobca má túto  hrúbku definovaú inak podľa svojich možností). Potom to vyzerá tak že sa celková hrúbka múru rozdelí na polovicu a tak sa dajú zárubne do výroby. Vyzerá to nasledovne: 

spájaná zárubňa

Obložková zárubňa má v sebe už osadené pánty a taktiež protiplech kde sa zasúva jazíček z dverí. V prípade že potrebuje obložiť ibá múr bez dverí (slepá zárubňa, tunel) vieme dodať aj toto. Tento typ zárubne si objednáte samostatne pri každom výrobcovi zvlášť. Slepá zárubňa (tunel) nemá v sebe pánty ani protiplech a slúži len na obloženie otvoru

 

Pevná zárubňa - má pevný základ ktorý sa osadí do otvoru. Rôzne typy pevných zárubní:

typy pevných zárubní

Táto zárubňa sa v prípade potreby vie ešte po osadení na múr prekryť krycími lištami alebo priamo dotiahnuť omietkou

pevná zárubňa s lištami

 

 

 

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info