Panel používateľa

Protipožiarne Dvere

14 položiek

Protipožiarne dvere dokážu určitý čas odolávať požiaru. V prípade jeho vzniku preto predstavujú jeden zo základných prvkov ochrany života a zdravia. Majú za úlohu zabrániť prechodu požiaru, tepla i dymu a odolávať mu všade tam, kde je nutná ochrana majetku a osôb. Protipožiarne dvere v našej ponuke si môžete vybrať od značiek Solodoor a Masonite.

Protipožiarne dvere a ich vlastnosti
Protipožiarne dvere sa označujú kódom požiarnej odolnosti. Ten sa skladá z písmen a čísiel. Skratky EW a EI znamenajú:

EW — EW obmedzuje šírenie tepla. Označuje množstvo sálavého tepla zo vzdialenosti 1 m od dverí na odvrátenej strane dverí od požiaru.

EI — toto označenie vám prezrádza vlastnosti použitých skiel a protipožiarnych dverí a hovorí o ich odolnosti. EI označuje odolnosť voči prieniku ohňa aj dymu na opačnú stranu dverí. EI zabraňuje šíreniu tepla a spĺňa prísnejšie požiadavky na bezpečnosť proti požiarom.

Číslo za označením dverí je čas. Dvere s odolnosťou EI30 zadržia dym, plamene aj teplo po dobu 30 minút.

Materiál protipožiarnych dverí
Protipožiarne dvere si môžete vybrať s plnou výplňou alebo v kombinácii so sklom. Pri ich výrobe sa používa protipožiarne sklo, ktoré zabraňuje šíreniu plameňov, dymu a tepla po stanovaný čas. Tieto vlastnosti mu dodáva jeho špeciálne zloženie a postup výroby, pri ktorom sa spája niekoľko vrstiev bezpečnostného skla do jednoliatej plochy. Protipožiarne sklo musí prejsť testami, ktoré overia, či spĺňa stanované kritériá súvisiacej normy. Protipožiarne sklo môže mať rôznu hrúbku podľa stupňa odolnosti.

Interiérové protipožiarne dvere
Protipožiarne dvere sú k dispozícii v rôznej šírke od 60 do 90 cm a rôznych dizajnoch. Vybrať si môžete dvere s plnou výplňou v rôznych dekóroch dreva alebo v jednej farbe. Pre modernejší dizajn nájdete v našej ponuke tiež kombináciu so sklom. Protipožiarne dvere zároveň spĺňajú požiadavky na ochranu pred hlukom a môžete ich využiť tiež ako vchodové dvere do bytu alebo kancelárie.

Výrobca:

Zobraziť:
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie