Kľučky na Dvere

1955 položiek

Celkový dizajn dverí a tiež ich funkčnosť dopĺňajú kľučky na dvere. Vybrať si ich môžete v rôznych tvaroch, farbe i lesku. V našej ponuke nájdete interiérové kľučky aj bezpečnostné, vhodné na vchodové dvere do bytu, domu alebo iných priestorov.

Druhy kovania
Pri výbere sa najskôr rozhodnite, či vám bude viac vyhovovať štítové alebo rozetové kovanie.

 • Štítové kovanie — kovanie tvorí jeden celok, na ktorom je umiestnená kľučka aj otvor pre zámok. Rozteč (vzdialenosť medzi osou kľučky a kľúča) je 72 mm alebo 92 mm (pri bezpečnostných dverách). Štítové kovanie si môžete vybrať oválne, zaoblené alebo hranaté.
 • Rozetové kovanie —kľučka a otvor pre kľúč sa nachádzajú na dvoch navzájom oddelených častiach. Rozetové kovanie môže byť hranaté, obdĺžnikové, oválne, okrúhle alebo úzke.

Interiérové kľučky na dvere — ktorý tvar vybrať?
Kľučka na dvere okrem svojej funkcie otvárania dverí plní aj dizajnovú úlohu. I keď ide o rozmerovo menej výraznú časť dverí, tento detail dopĺňa ich vzhľad a významne vplýva na celkový dojem z interiéru. Pri výbere sa preto riaďte tiež štýlom, v ktorom je interiér zariadený. Vybrať si môžete rustikálne kľučky, retro kľučky na dvere. Hľadáte riešenie do moderného interiéru? V tom prípade vám najlepšie budú vyhovovať jednoduché, hranaté tvary v modernom dizajne. V našej ponuke nájdete kovania a kľučky pre všetky štýly zariadenia v mnohých farbách a povrchovej úprave.

Druhým kritériom je pohodlnosť. Interiérové kľučky na dvere budete používať každý deň, preto by vám mal vyhovovať aj ich tvar. Pri rozhodovaní o farbe a materiáli vyberte kľučky v jednotnom prevedení pre celý dom alebo iné priestory.

Kľučky na vchodové dvere
Pri kovaní na vchodové dvere sa používajú gule alebo držadlá. Pri objednávke nezabudnite na spresnenie, či potrebujete pravú kľučku alebo ľavú kľučku. Bezpečnostné a spevnené kovania na vchodové dvere spĺňajú okrem kvality aj podmienky pre ich bezpečnosť.

Výrobca:

Zobraziť:
 • AXA - SKRUTKA

  Povrch: F1 - prírodný elox

  0,48 € s DPH

  0,60 € s DPH Zľava 0,12 €

  Dostupnosť: Skladom

 • AXA - SKRUTKA

  Povrch: F4 - bronz elox

  0,48 € s DPH

  0,60 € s DPH Zľava 0,12 €

  Dostupnosť: Skladom

 • AXA - SKRUTKA

  Povrch: IE - INOX elox (F6)

  0,48 € s DPH

  0,60 € s DPH Zľava 0,12 €

  Dostupnosť: Skladom

 • AXA - štvorhran K/K

  Povrch: pozink

  1,44 € s DPH

  1,80 € s DPH Zľava 0,36 €

  Dostupnosť: Skladom

 • ANOX rozeta - HR

  Povrch: F9 - nerez elox

  1,92 € s DPH

  2,40 € s DPH Zľava 0,48 €

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info